Relacje z zajęć – Ostrowiec Świętokrzyski #10

Groźne lwy  w SP 5 w Ostrowcu Św

Groźne zwierzę to ?

Na naszych zajęciach jest bardzo dużo zwierzaków do zbudowania z Lego, lecz w SP 5 powiało grozą…
Uczestnicy mieli za zadanie zbudować groźne ryczące lwy z zestawów edukacyjnych Lego Wedo 1.0. Mechanizm przekładni zębatej kątowej na siłę sprawił nie lada trudności, mimo problemów wszyscy uczestnicy genialnie poradzili sobie z tym zadaniem. Po zbudowaniu z instrukcji przyszedł czas na budowę według własnego pomysłu. Uczniowie dobudowali środowisko naturalne, inne zwierzęta, jedzonko a nawet powstało ZOO!

Przechodzimy  do programowania !
Zaczynaliśmy od prostych programów gdzie ustawialiśmy takie bloki jak obroty silnika, moc silnika i czas pracy silnika żeby nasz lew podnosił się do góry i kładł. Następnie przyszedł czas na zaprogramowanie czujnika położenia. Czujnik położenia miał nam odzwierciedlać kontroler ! Kiedy przechyliliśmy czujnik w górę lew wstawał , kiedy w dół kładł się , a kiedy leżał na ławce silnik był wyłączony – lew czekał na komendę. Wszystko pomyślnie wykonane więc dzieciaki miały dużo frajdy z testowania robotów. Dodatkowo ustawiliśmy bloczki dźwięku – jak lew wstawał to pojawiał się dźwięk chrupania ponieważ miał pyszne mięsko do jedzenia, a jak się kładł to pojawiał się dźwięk spania.

Na koniec każdy zespół prezentował swoją prace oraz program jaki został zrobiony. Sami zobaczcie jakie piękne prace powstały !

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość