Relacje z zajęć – Szydłów #8

Robot droid w Szydłowie

Dzieci na zajęciach miały za zadanie zbudować robota droida z edukacyjnych zestawów lego wedo 1.0. Na początku musieliśmy się dowiedzieć co to są droidy i jakim z nich będzie nasz dzisiejszy robocik. Kiedy dzieci zobaczyły  jak będzie wyglądał skończony robot domyśliły się , że budujemy androida- droida który przypomina wyglądem człowieka.
Wiemy co budujemy  więc czas już przystąpić do pracy!
Pomimo tego , że uczestnicy  posiadali do całego robota instrukcję krok po kroku zauważyli , że  wcale nie jest to takie proste ponieważ mechanizm  jest bardzo skomplikowany – zawiera naprawdę wiele kół zębatych.
Jednak wszyscy jak zawsze dali sobie radę!
Przyszedł czas na przebudowę androidów.
Dzieci miały za zadanie zabezpieczyć serce naszego robota czyli miejsce w którym znajdował się mechanizm aby podczas walki nie został uszkodzony. Przebudowały również  ręce robota , tworząc ogromne rękawice bokserskie dzięki czemu każdy z nich był unikatowy . Po przebudowach przyszedł czas na programowanie.
Uruchomiliśmy silniki i zobaczyliśmy , że ręce naszego androida obracają się z niewiarygodną prędkością. Dodaliśmy kolejne bloki graficzne – blok obrazu na ekranie ( wybieraliśmy miejsce w którym będzie  żył robot ) oraz blok dźwięku ( odgłos jaki wyda po skończonej walce ).Po zapoznaniu się z działaniem robota , zaczęliśmy wspólnie tworzyć program do konkurencji .
Kiedy włączyliśmy program pojawiał się obraz , ale nasz robot stał w bezruchu  ponieważ czekał aż czujnik ruchu , który ma zamontowany na głowie wykryje innego robota, a wtedy z pełną mocą uruchamiał się silnik i roboty walczyły ze sobą  przez 80 LEGO SEKUND ! A po wszystkim wydawały zwycięskie okrzyki ! Wygrywał robot który stracił najmniejszą ilość klocków.
Niestety po zakończonych walkach , przyszedł czas na pożegnanie się robotami i rozłożenie ich do pudełek.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość