Relacje z zajęć – Cmolas #68

Pług śnieżny w Cmolasie 

Na zajęciach szkolnego kółka robotyki w szkole podstawowej w Cmolasie uczniowie zbudowali oraz zaprogramowali pług śnieżny z zestawów edukacyjnych lego wedo2.0, uczestnicy mieli za zadanie zbudować robota z dwóch części –krok po kroku oraz z trzech zdjęć znajdujących się w aplikacji wedo2.0. Omówiliśmy problematyczne momenty ,najtrudniejszym była przekładania zębata oraz przednia część robota z czujnikiem ruchu .

Po zbudowaniu robota ,przeszliśmy do programowania .W pierwszym etapie robot za pomocą czujnika miał wykryć krawędź ławki oraz zatrzymać się .Dodatkowo do programu dodaliśmy alarm oraz czerwony kolor smarthuba .W ten sposób robot zakomunikował wykrycie przeszkody . W drugim etapie uczestnicy musieli zaprogramować robota tak by również się wycofał po tym gdy zobaczył koniec ławki ,uczniowie według własnego pomysłu dodali również bloczek wyświetlacza oraz swój kolor kostki .Konkurencja polegała na uruchomieniu wszystkich robotów w tym samym czasie . Który pierwszy zahaczył kołem cofając ,odpadał .Wygrywał robot ,który najdłużej utrzymywał się na ławce .

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość