Relacje z zajęć – Gorzyce #6

Pług w Gorzycach 

Uczestnicy zajęć mieli za zadanie zbudować pług z zestawów edukacyjnych wedo 2.0.
W pierwszej części budowy  dzieci posiadały instrukcję krok po kroku w której pokazane było jak należy skonstruować mechanizm.Dzięki zamontowaniu małego koła zębatego przy silniku , a większego przy kole dzieci w robotach uzyskały przekładnie zębatą na siłę.Po skonstruowaniu robota z instrukcji uczniowie według własnego pomysłu mieli za zadanie udoskonalić swoją konstrukcję.
W końcu przyszedł czas na programowanie.
Uczestnicy zaczynali od najprostszych programów aby sprawdzić jak działają ich roboty , do których dokładali kolejne bloki przez co program stawał się coraz bardziej skomplikowany.
Nastał czas stworzenia zaawansowanego programu do konkurencji. Dzieci miały za zadanie stworzyć taki program aby ich robot jak najdłużej utrzymał się na ławce.Wykorzystały do tego czujnik ruchu , który był zamontowany z przodu robota.Pług jechał cały czas do przodu , a kiedy czujnik wykrył , że robot wyjechał poza krawędź  ławki , zatrzymywał się i nawracał.
Emocji nie było końca kiedy drużyny walczyły między sobą o jak najdłuższe pozostanie robota  na ławce.
W ostatniej walce , dzieci miały za zadanie zmienić przekładnie w robocie tak aby poruszał się szybciej.
Po zakończonej konkurencji jak zawsze przyszedł czas na rozbieranie robotów.

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie opublikowany.

Możesz używać następujących tagów HTML: : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość