Relacje z zajęć – Majdan Królewski #46

Śmieciarka  Wedo 2.0

 Śmieciarka należy do grupy pojazdów komunalnych. Przystosowana jest do zbiórki odpadów komunalnych i wywozu ich na miejsce składowania lub utylizacji.

W szkole podstawowej w Majdanie Królewskim wraz z uczniami przeprowadziliśmy krótką pogadankę na temat segregacji śmieci i recyklingu.  Następnie  wszyscy zabrali się do pracy. Budowali roboty z zestawu edukacyjnego lego Wedo 2.0.   Według instrukcji wgranych w naszych tabletach krok po kroku powstawały  konstrukcje . Śmieciara  jest robotem bardzo lubianym przez uczestników naszych zajęć .   Pamiętamy , że klocki lego edukcation to nie tylko kolorowe elementy ale również części elektroniczne.  Dzięki kostce smart hub roboty nie były ograniczone żadnym kablem.  Dołączyli serwomotory do  konstrukcji.  Przy użyciu przekładni pasowej  śmieciarka mogła wysypywać  załadowane wcześniej  przez dzieci  posegregowane śmieci.  Kolejnym etapem zajęć było programowanie. Zaprogramowaliśmy kostkę smart hub, oraz silnik, który za pomocą przekładni pasowej wyrzucał nam śmieci.  Osoby chętne miały zadanie EXTRA.  Co zrobić by oprócz wywrotu, śmieciarka jeszcze poruszała się do przodu i do tyłu?  Oczywiście należało na odpowiednie koła pasowe nałożyć żółtą gumeczkę.  Testowanie robotów polegało na wyrzucenie śmieci w wyznaczonym przez instruktora miejscu.  Uczniowie poznali dźwięki ostrzegawcze charakterystyczne do pojazdów specjalistycznych.  Poniżej jest   fotorelacja ze zdjęciami z zajęć, która pokazuje nam jak bardzo dzieciom zajęcia się podobały.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość