Relacje z zajęć – Mielec #79

Helikoptery w Sp 3 Mielec🚁🚁🚁

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu mieli za zadanie zbudować helikopter z zestawów edukacyjnych Lego We Do 2.0, według instrukcji podanej na tabletach. Na wstępie zajęć, dzieci wraz z instruktorem omówiły wybrane rodzaje śmigłowców oraz różnice jakie między nimi występują.

Konstrukcja  została wyposażona w specjalną wyciągarkę, której ruch był możliwy dzięki  przekładni pasowej oraz małemu serwomechanizmowi. Helikopter posiadał także obracające się śmigło. Po przebudowie helikopterów przyszedł czas na programowanie.

Uczniowie stworzyli program, dzięki któremu z helikoptera była wyciągana lina, po czym wciągana z powrotem. podczas tych czynności następowała zmiana kolorów na kostce Smart hub, z zielonego na czerwony, a także zmiana dźwięków.

Dzieci podczas zabawy przenosiły za pomocą wyciągarki zbudowane przez siebie dodatkowe elementy, takie jak domki czy zwierzęta.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie opublikowany.

Możesz używać następujących tagów HTML: : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość