Relacje z zajęć – Nowa Dęba #48

Milo Wedo 2.0 w Nowej Dębie

W szkole podstawowej nr 2 w Nowej Dębie prowadzimy warsztaty z robotyki gdzie uczymy się budować i programować proste i złożone konstrukcje.  Warsztaty prowadzimy w formie projektów tematycznych związanych z przyrodą, techniką i nauką o ziemi i kosmosie.  Uczniowie budują modele według instrukcji i programują zgodnie z przykładem.  Na ostatnich zajęciach  dzieci budowały konstrukcje Milo Wedo 2.0.  Wymieniając się krok po kroku powstawały piękne prace.  Przechodząc do drugiego etapu zajęć nadszedł czas na programowanie.   Za pomocą bloków graficznych i programu edukacyjnego Lego  Wedo roboty zostały wprowadzone w ruch.  Dzięki przekładni pasowej uczniowie wiedzą co zrobić by robot poruszał się szybciej bądź wolniej. Wystarczy zmienić koło pasowe przy silniku na większe.

  Celem naszych zajęć jest pokazanie, że robotyka i programowanie mogą dostarczać dużo rozrywki, być interesującym hobby, a w przyszłości wykorzystać potencjał do zdobycia ciekawego zawodu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość