Relacje z zajęć – Ostrowiec Świętokrzyski #86

Delfiny w Szkole Podstawowej numer 9 oraz 3  w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Uczniowie z powyższych Szkół pracowali na zestawach Lego WeDo 2.0 z których udało się zbudować przyjazne Delfinki.

Jednak nie były to zwyczajne zajęcia, ponieważ instrukcja była tylko i wyłącznie do samego mechanizmu! Natomiast resztę Delfina uczestnicy zajęć mieli za zadanie dobudować ze zdjęć – co nie należało do najłatwiejszych zadań..

Na szczęście nie mieliśmy żadnego problemu i udało się w niedługim czasie zbudować  całą konstrukcję. Dzięki czemu Dzieci miały czas by do Delfina dobudować inne morskie zwierzątka bądź otoczenie dla Delfina.

Nadszedł czas na programowanie!

Stworzyliśmy program w którym wprawiliśmy w ruch Naszego Delfina – zaczął on „pływać” raz jedną płetwą raz drugą przy czym dodatkowo ustawiliśmy dźwięki najbardziej zbliżony do odgłosu, który mógł wydawać Delfin. Pobawiliśmy się również kolorkami na elemencie elektronicznym tj. KOSTKA SMART HUB i sprawiliśmy, że na Kostce mieniły się na przemian wszystkie kolory, które były dostępne w programie!

Na sam koniec zajęć udało Nam się zorganizować wyścigi „pływających” Delfinów!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość