Relacje z zajęć – Połaniec #63

Riley Rover w Połańcu

Uczniowie szkoły podstawowej w Połańcu zbudowali swojego pierwszego robota z zestawów lego mindstorms education .Na początku zajęć instruktor omówił zestaw ;części elektroniczne oraz poszczególne klocki ,które mogłyby sprawić problem .W  dwuosobowych drużynach korzystając z zestawu oraz instrukcji wyświetlonej na tablecie skonstruowali robota łazika o nazwie Riley Rover.

Po zbudowaniu podłączyliśmy roboty za pomocą funkcji bluetooth w aplikacji lego mindstorms .

Z pomocą bloków graficznych zaprogramowaliśmy łazika w ten sposób by poruszył się na przód oraz wycofał się .Do naszej ścieżki programistycznej dodaliśmy blok Wait for-robot poruszył się przez dobrane rotacje na przód poczekał 2 sek. oraz pojechał do tyłu po wyznaczonej linii na ławce .

Później łazik miał pojechać na przód zawrócić oraz wrócić na swoje  miejsce ,w tym miejscu był potrzebny nowo poznany  bloczek skrętu .Do programu dodaliśmy bloczek display ,na wyświetlaczu kostki pojawiały się strzałki informujące jak w danym momencie robot się poruszy .

Dodatkowym zadaniem dla drużyn był kąt prosty . Nie było to łatwe. Ponieważ uczniowie musieli sami dostosować rotację ,wszystkie zespoły poradziły sobie doskonale.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość