Relacje z zajęć – Sandomierz #7

Węże w sp2 Sandomierz 

Idzie wąż wąską dróżką nie porusza żadną nóżką.

 Dawniej węże żyły w przyjaźni z człowiekiem, a człowiek je szanował i pozwalał im przebywać w ich towarzystwie.
Uczniowie szkoły podstawowej nr 2 w Sandomierzu zbudowali takiego robowęża z edukacyjnych zestawów wedo 2.0 na zajęciach z robotyki. Nie lada wyzwanie. W pierwszej kolejności zbudowali mechanizm z instrukcji programu wedo 2.0. Dalszą część robota musieli zbudować mając do dyspozycji tylko i wyłącznie 3 zdjęcia. Poradzili sobie świetnie.
W konstrukcji robota była zastosowana przekładnia pasowa, dzięki której wąż otwierał i zamykał paszcze. Ale sama przekładnia nie uruchomi nam robota! Potrzebujemy odpowiedni program.  Za pomocą bloków graficznych   w programie edukacyjnym  Lego Education Wedo Software uczniowie uruchomili roboty. Wspólnie z instruktorem przy pomocy tablicy multimedialnej , napisaliśmy program z czujnikiem ruchu. Efekt końcowy programu był następujący:  Kiedy powoli zbliżaliśmy rękę do naszego robota,  zamontowany na głowie węża czujnik ruchu wyczuwał ofiarę i wąż kąsił. Po zaprogramowaniu naszych robotów wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie: na najdłuższy ogon oraz na najciekawszy wzór na ogonie węża. Wszystkie konstrukcje robotów budowane przez naszych stałych miłośników robotyki, były świetne. Wszyscy budowali węża z takiej samej instrukcji lecz po przebudowie każdy był na swój sposób inny i bardzo  interesujący.  W ten sposób jesteśmy kreatywni i ćwiczymy naszą wyobraźnię.

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie opublikowany.

Możesz używać następujących tagów HTML: : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość