Relacje z zajęć – Skarżysko #89

Pulling w Sp 7 w Skarżysku Kamiennej

Uczestnicy zajęć w Szkole Podstawowej nr 7 w Skarżysku Kamiennej na zajęciach z robotyki zbudowali robota który miał za zadanie ciągnąć ciężary. Robot został zbudowany z zestawu lego wedo 2.0 i miał w sobie przekładnie pasową. Konstrukcja nie sprawiła dzieciakom wielkich trudności. Kolejnym zadaniem było zbudowanie solidnej przyczepy oraz ciężaru.

Przyszedł czas na programowanie. Na początku dodaliśmy bloczek obrotów silnika i czasu pracy silnika. Dodatkowo pojawił się dźwięk oraz obrazek który wyświetlał się na ekranie tabletów. Kolejny program który sobie stworzyliśmy to losowa zmiana kolorków na kostce smartHub. Kostka zmieniała kolory podczas jazdy.

W kolejnej części zajęć przyszedł czas na konkurencje polegającą na tym który robot najszybciej znajdzie się na mecie. Okazało się, że nie wszystkie roboty dojechały na metę mimo tego, że każda drużyna miała taki sam czas pracy silnika. Dlaczego tak się stało? Kolejne 2 minutki poświęciliśmy na rozwiązanie tego problemu. W końcu wpadliśmy na pomysł aby zmniejszyć troszkę ciężar który robot ciągnie. Pomogło!

Kolejna konkurencja polegała na przeciąganiu. Ustawiliśmy roboty naprzeciw siebie i połączyliśmy je łańcuszkiem. Roboty miały za zadanie przeciągnąć drugiego na swoją stronę.

Niestety.. Fajna zabawa szybko się kończy.

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie opublikowany.

Możesz używać następujących tagów HTML: : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość