Relacje z zajęć – Starachowice #34

Robot Humanoidalny W Sp 9 Starachowicach.

Humanoid, robot humanoidalny.. Trudne słowo z którym dzieciaki mają wielkie trudności ! To taki robot który jest podobny do człowieka. I właśnie takiego Humanoida uczestnicy zajęć w Szkole Podstawowej nr 9 stworzyli na Szkolnym Kółku Robotyki. Robot posiadał skomplikowany mechanizm przekładni zębatej. Wykorzystaliśmy wszystkie sześć kół zębatych! Miał także czujnik ruchu który odzwierciedlał jego oczy.

Początkowo zaprogramowaliśmy robota w taki sposób aby poruszał rękami w jedną i drugą stronę z przerwą czasową między ruchami. Kolejne programy były coraz trudniejsze. Dodawaliśmy bloczki dźwięku, wyświetlenia obrazka, wyświetlenie tekstu oraz zaprogramowaliśmy czujnik ruchu.

Na koniec zajęć przyszedł jak zwykle czas na konkurencje ! Testowaliśmy, który robot jest najsilniejszy, oraz który najmocniej macha rękami.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość