Relacje z zajęć – Styków #69

Goryle w Szkole Podstawowej w Stykowie

Z zestawu lego wedo 2.0 uczestnicy zajęć w Szkole w Stykowie zbudowali goryle. Zadanie nie było łatwe ponieważ pierwsza część robota była do zbudowania z instrukcji, natomiast drugą budowaliśmy tylko z trzech zdjęć poglądowych. Po zbudowaniu powiedzieliśmy sobie parę słów o przekładni zębatej która występowała w konstrukcji. Kolejnym zadaniem była dobudowa środowiska naturalne do naszych gorylków.

Druga część zajęć to oczywiście programowanie. Na początku powtórzyliśmy wszystkie bloczki których używaliśmy na poprzednich zajęciach, następnie dzieciaki musieli sami zrobić program za pomocą którego robota wprowadzą w ruch. Kolejnym zadaniem było dodanie dodatkowych bloczków np. muzyki, obrazku czy zmiany koloru na kostce smartHub.

                Ostatnią część zajęć przeznaczamy na konkurencje. Okazało się, że nasze goryle są szybkie ale każdy idzie w inną stronę! Jak zwykle dobrze się bawiliśmy.

Do zobaczenia na kolejnych zajęciach.

dav
dav
dav
dav
dav
dav

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość