Relacje z zajęć – Tarnobrzeg #44

Snake w Sp3 Tarnobrzeg

Uczniowie szkoły podstawowej nr.3 w Tarnobrzegu zbudowali robowęża z edukacyjnych zestawów wedo 2.0 na zajęciach z robotyki. W pierwszej części uczestnicy zbudowali mechanizm z instrukcji programu wedo 2.0. Dalszą część robota musieli zbudować mając tylko i wyłącznie 3 zdjęcia. Bez problemu poradzili sobie również z dodatkowym zadaniem czyli rozbudowaniem konstrukcji tak by ogon naszego robota był najdłuższy oraz posiadał najciekawszy wzór .
W konstrukcji robota była zastosowana przekładnia pasowa, dzięki której wąż otwierał i zamykał paszcze.Za pomocą  programu edukacyjnego  Lego Education Wedo Software uczniowie uruchomili roboty. Wspólnie z instruktorem przy pomocy bloczków magnetycznych, napisaliśmy program z czujnikiem ruchu. Efekt końcowy programu był następujący:  Kiedy powoli zbliżaliśmy rękę do naszego robota,  zamontowany na głowie węża czujnik ruchu wyczuwał ofiarę i wąż kąsił. Po zaprogramowaniu naszych robotów wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie na najdłuższy ogon .Wszystkie konstrukcje były świetne. Wszyscy budowali węża z takiej samej instrukcji lecz po przebudowie każdy był na swój sposób inny . W ten sposób uczestnicy korzystali nie tylko z instrukcji ale również z wyobraźni.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość