Relacje z zajęć – Tarnobrzeg #91

Żyrafy w Sp10 Tarnobrzeg.

Na dzisiejszych zajęciach uczestnicy z sp10 w Tarnobrzegu budowali robo zwierzaka jakim była żyrafa z edukacyjnych zestawów lego wedo 1.0. Dzieci oczywiście na samym początku musiały odgadnąć co to będzie za zwierzak. Po zbudowaniu z instrukcji uczestnicy mogli dodać coś od siebie do żyrafy – stworzyli jej bujną grzywę , a nawet skrzydła! Kolejnym zadaniem było zbudowanie środowiska w jakim będzie żyła żyrafa. Kiedy wszystko było już zbudowane , przystąpiliśmy do programowania.
Na początek chcieliśmy sprawić aby nasza żyrafa opuściła głowę , a następnie ją podniosła. Dzieci od razu zauważyły , że czas obrotów silnika musi być większy kiedy żyrafa podnosi głowę. Następnie dodaliśmy dźwięk i  obrazki. Każda z drużyn dostała również zadanie aby wymyślić historię dla swojej żyrafy i napisać ją na obrazku dzięki specjalnemu bloczku. Na sam koniec zrobiliśmy prezentację naszych robotów , każda z drużyn miała za zadanie opowiedzieć co dobudowała do swojego robota , gdzie żyje żyrafa oraz zaprezentować swój program. Powstały niesamowite prace ! Czas zajęć jednak dobiega końca i musimy zacząć rozkładać nasze roboty.

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie opublikowany.

Możesz używać następujących tagów HTML: : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość