Relacje z zajęć – wakacje Opatów #1

Wakacje z robotyką w Opatowie!

Za nami kolejny już turnus wakacji  z robotyką Świata Robotyki!
Przez cały tydzień towarzyszyło nam wiele emocji! Cały tydzień wspólnej zabawy i nauki to coś niesamowitego.
W tym tygodniu zawitaliśmy miedzy innymi do Opatowie , a tam już pierwszego dnia była przewidziana wspaniała atrakcja dla dzieci. Dzień odbywał się w motywie Star Wars . Na początku zbudowaliśmy i zaprogramowaliśmy niesamowite roboty z zestawów lego wedo 1.0. Były one naprawdę duże i skomplikowane. Jednak to nie wszystko bo jeszcze tego  samego dnia zawitały u nas ogromne , dmuchane i sterowane podobizny najpopularniejszych postaci Gwiezdnych Wojen , które wprowadziły nas w ten niesamowity klimat. Sterowane postacie  musiały stoczyć ze sobą bitwę. Czy wygrała jasna strona mocy czy ciemna – o to trzeba zapytać dzieci. W kolejnych dniach pojawiły się kolejne niesamowite konstrukcje oraz kolejne dodatkowe atrakcje! Miedzy innymi została zbudowana karuzela,  dzieci miały okazję pracować na długopisach 3D !Zbudowali również niesamowitą konstrukcję z zestawów lego wedo 2.0 jaką była lego kolejka. Każde z dzieci zbudowało swoją własną kolejkę a do niej kawałek toru po którym mogła się poruszać. Instrukcja była naprawdę długa i miała dużo momentów problematycznych, jednak dzieci poradziły sobie z nią bez problemu.Kiedy każdy miał już skończonego robota z instrukcji , dodał elementy dodatkowe i zbudował stację kolejową oraz pasażerów mogliśmy zacząć programować. Na początku , każdy na ławce sam sprawdzał w jaki sposób porusza się jego robot , dodaliśmy dźwięki i kolory na kostce lego smarthub.  Jednak to nie był koniec zabawy naszym pojazdem ponieważ , kawałki toru do jazdy każdej drużyny złączyliśmy w jeden ogromy tor po którym mogły jeździć wszystkie roboty na raz ! Oczywiście były również inne niesamowite konstrukcje z tego zestawu. Nie mogło również zabraknąć motywu Fortnite , Minecraft oraz jazdy mbotami.
To wszystko udało nam się zrobić w ciągu jednego tygodnia !
Niestety turnus dobiega już końca .
Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej zabawy z Opatowa na kolejny turnus który odbywać się będzie w terminie od 12.08 do 16.08.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość