Relacje z zajęć – Wakacje Starachowice #5

Starachowice

Za nami kolejny turnus który obył się w Starachowicach w terminie od 29.07 do 02.08.
Cały tydzień wspólnej zabawy rozpoczęliśmy od zbudowania Diabelskiego Młyna , jest to bardzo duża konstrukcja pełna wielu skomplikowanych momentów , dlatego każdy musiał się bardzo przyłożyć do budowy aby konstrukcja dobrze zadziałała. Po zbudowaniu uczestnicy mieli czas na dobudowanie pasażerów do swojej konstrukcji oaz innych elementów dodatkowych. Po wszystkim przeszliśmy do programowania , na początek zaprogramowaliśmy silnik aby sprawdzić jak porusza się nasz robot. Dodaliśmy bloki obrotów silnika , czasu oraz dźwięku i obrazu , a z każdym kolejnym blokiem nasz program stawał się bardziej skomplikowany i zaawansowany.
Jednak to nie koniec atrakcji w pierwszym dniu – po rozłożeniu konstrukcji czekała nas wielka bitwa !
Jasna strona mocy której reprezentantem był sam Yoda musiała stoczyć niezwykle trudny pojedynek  z ciemną stroną mocy u której na czele stał Lord Vader.  To była ciężka walka , kto wygrał ? Trzeba zapytać się dzieci. Kolejny dzień zaczęliśmy od kolejnej atrakcji jaką były długopisy 3D. Na początek dzieci musiały poznać sam mechanizm który znajduję się w długopisie oraz to jak on działa. Kolejną rzeczą jaką uczestnicy musieli wykonać było stworzenie swojego projektu który w następnym etapie będą mogli sonie wydrukować. Powstały przeróżne prace serduszka , kwiatuszki , motylki ale też trochę bardziej skomplikowane prace takie jak okulary czy stojak z własnym imieniem.  Drukowanie wcale nie jest takie łatwe , ale wszystkim poszło doskonale. Jeszcze tego samego dnia pojawiła się również nowa konstrukcja. Cały  tydzień był pełen wrażeń w którym oczywiście nie mogło zabraknąć skomplikowanych konstrukcji , m botów ,   motywu Fortnite oraz Minecraft.

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie opublikowany.

Możesz używać następujących tagów HTML: : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość