Relacje z zajęć – Wakacje Szydłów #3

Wakacje w Szydłowie

W tym roku po raz pierwszy odbyła się nasza półkolonia z robotyki w Szydłowie!
Dzieci z tej miejscowości miały okazję zobaczyć na czym polegają zajęcia wakacyjne i jakie atrakcje są specjalnie dla nich przygotowane!Cały tydzień upłynął bardzo szybko- zaczęliśmy go od najnowszej atrakcji w motywie Fortnite . Dzieci miały za zadanie za pomocą pistoletu zestrzelić robotycznego robaka,  który bardzo szybko przed nami uciekał. Jeszcze w tym samym dniu pojawiła się już pierwsza konstrukcja z lego wedo 2.0. Kolejny dzień  – kolejne atrakcje ! Dzieci budowały ze swoich ulubionych zestawów – lego minecraft , powstały niesamowite budowle.
Uczestnicy stworzyli również niesamowitą konstrukcje z zestawów lego wedo 2.0 była to kolejka ! Do której budowaliśmy również tory po których się poruszała . Oczywiście poradzili sobie bez problemów . Przeszliśmy do programowania , uruchomiliśmy silniki , zaprogramowaliśmy kolory na kostce smarthub , dźwięki jakie miał wydawać robot oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Stworzyliśmy również specjalny program do konkurencji w której sprawdzaliśmy która z kolejek utrzyma się na tym trudnym torze najdłużej!
Oczywiście nie mogło zabraknąć takiej atrakcji jak długopisy 3D czy Star Wars i wielu innych . To był tydzień ogromnych wrażeń , który niestety szybko dobiegł końca.
Do zobaczenia w przyszłym roku !

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie nigdzie opublikowany.

Możesz używać następujących tagów HTML: : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyślij wiadomość